Dev, Palworld’un Oyuncu Tabanının %X’ini Kaybettiğini Söyledi

Dev, Palworld'un Oyuncu Tabanının %X'ini Kaybettiğini Söyledi

Palworld Geliştiricisi Oyunun Popülaritesinin Azalmasına İlişkin Tartışmaları Yanıtladı

Palworld’ün geliştiricisi, oyunun popülaritesinin azalmasına ilişkin tartışmalar hakkında yorum yaptı ve söylemi “tembel” olarak nitelendirdi.

Palworld’ün Lansmanı ve Oyuncu Sayıları

Palworld’ün Batı’daki geliştirme ekibinin sesi haline gelen Pocketpair topluluk yöneticisi Bucky, oyunun PC ve Xbox Series X ve S’de erken erişim biçiminde satışa sunulmasından bu yana geçen ilk ayı anlattı. Bucky, “Mayıs 2023’te Palworld’ün 50.000 oyuncu sınırını aşabileceğine ikna olmuştum” dedi. Ancak bunun üzerinde bir şey elde edilemez gibi görünüyordu ve kesinlikle milyonlara ulaşmasını beklemiyordum. Bu noktaya gelmek yıllar aldı ve Palworld gerçekten ancak buradan başlıyor. Herkes sorunları düzeltmek ve yeni içerik ve Arkadaşlar hazırlamak için çokfazla çalışıyor. Bazılarınız son üç haftadır çokfazla eğlenmiş ve oyunu bırakırken bulmuş olabilirsiniz. Bu iyi.”

Palworld’ün Popülaritesi ve Oyuncu Sayıları

Palworld’ün şaşırtıcı lansmanı, yalnızca Steam’de 12 milyon satışa ve 2.101.867 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşarak Valve platformunda tüm zamanların en yüksek ikinci rakamına ulaştı. Palworld, Xbox’ta yedi milyondan fazla oyuncu ve üç milyona ulaşan günlük oyuncu zirvesiyle Game Pass’teki şimdiye kadarki en büyük üçüncü taraf lansmanıdır. Steam’deki eşzamanlı oyuncu sayısı zirveden bu yana istikrarlı bir şekilde düşerken, Palworld’ün şu anda Steam’de Counter-Strike 2 ve Dota 2’nin ardından en çokfazla oynanan üçüncü oyun olduğunu belirtmekte fayda var. Oldukça rağbetli olmaya devam ediyor.

Geliştiricinin Yanıtı

Yine de bu, bazılarının Palworld partisinin bittiğini bildirge etmesini engellemedi ve Pocketpair’in de bu düşünceye karşı çıkmaya istekli olduğu görülüyor. “Ortaya çıkan ‘Palworld, oyuncu tabanının %X’ini kaybetti’ söylemi tembelce, lakin aynı zamanda muhtemelen devreye girip, bir manşetin arkasını okuyabilenlere oyunlara ara vermenin sorun olmadığı konusunda güvence vermenin de iyi bir zamanı.” Bucky dedi. “Bunun için kendini kötü hissetmene gerek yok. Palworld, önceki birçok oyun gibi, haftalık olarak büyük miktarda yeni içerik yayınlayacak konumda değil. Yeni içerikler gelecek ve harika olacak ama bu işler biraz zaman alıyor. Oynanacak o kadar çok harika oyun var ki; Oyundan oyuna atladığınız için kendinizi suçlu hissetmenize gerek yok. Eğer hala Palworld oynuyorsan seni seviyoruz. Artık Palworld oynamıyorsan da seni hâlâ seviyoruz ve hazır olduğunda ikinci tura geri döneceğini umuyoruz. Çok fazla oyun oynayın, farklı türleri deneyin ve gizli mücevherleri bulabilmek için sık sık bağımsız kütüphanelere göz atın.”

Gelecek Planları

Geçtiğimiz ay Pocketpair, Palworld’ün gelecekteki güncellemelerde PvP, baskın patronları ve yeni adalar alacağını söyledi ancak öncelikle kritik sorunları amaç aldı. Steam ve Xbox arasındaki çapraz oyun da yapım aşamasındadır (muhtemelen bu, benzer zamanda Xbox’taki co-op oyuncu sayısını da artıracaktır) ve bununlaberaber bina sistemindeki iyileştirmeler de üstünde çalışılmaktadır. Açıkçası, Palworld’ün başarısı Pocketpair’i ve video oyunu endüstrisini o kadar şaşırttı ki geliştirici bir işe alım kampanyası başlattı.

Palworld’ün Tartışmalı Yönleri

Palworld şimdiye kadarki en büyük oyun lansmanlarından biri olsa da benzer zamanda en tartışmalı olanlardan biri. Pocketpair dedi ki Pokémon’un “soygun” iddiaları nedeniyle personeli ölüm tehditleri aldı bunu yalanladı. Nintendo, piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde hareket etti göz alıcı bir Pokémon modunu kaldırmak için. Daha sonra Pokemon Şirketi bir açıklama yayınladı “Pokémon ile ilgili fikri mülkiyet haklarını ihlal eden her türlü eylemi araştırmak ve uygun önlemleri almak niyetindeyiz.” IGN avukatlara Nintendo’nun başarılı bir genişlikte dava açıp açamayacağını sordu. Eğer oynuyorsanız mutlaka göz atın IGN’in etkileşimli Palworld haritası.

Yazar Bilgisi

Wesley, IGN’in Birleşik Krallık Haber Editörüdür. Onu Twitter’da @wyp100 adresinden bulabilirsiniz. Wesley’e [email protected] adresinden veya saklı şekilde [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir