Xbox’un Özel Oyunları, PlayStation 5’e Gelebilir!

Xbox'un Özel Oyunları, PlayStation 5'e Gelebilir!

Xbox’ın Geleceği Hakkında Önemli Açıklamalar

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Xbox’ın geleceğe yönelik planlarından bahsetmiştik. Konuya tanıdık kaynakların iddialarına dayalı olarak Microsoft, Xbox oyunlarını PlayStation 5 ve Nintendo Switch’e getirmek için kolları sıvamıştı.

Ardından Xbox patronu Phil Spencer, konuyla ilgili dikkat çeken bir bildirim yapmış ve Xbox’ın geleceğine ilişkin bir etkinlik düzenleyeceklerini açıklamıştı. Bu çalışmanın tarihsel bugün açıklandı:

Xbox’ın geleceği, 15 Şubat günü gerçekleştirilecek bir podcast etkinliğiyle belli olacak

 

Resmî X hesabı üzerinden yapılan paylaşıma göre Xbox’ın geleceğini belirleyecek aktivite, 15 Şubat TSİ 23.00’te gerçekleştirilecek. Etkinlikte Microsoft’un oyun bölümünün CEO’su Phil Spencer, Xbox Başkanı Sarah Bond ve Xbox Oyun Stüdyoları’nın başındaki Mat Booty konuşacak.

Etkinlik, açıklamaya göre podcast olarak gerçekleştirilecek. Microsoft’un Xbox YouTube hesabından sık sık video podcast yayımladığını belirtelim. Yani etkinliği, çokaşırı kocaman ihtimalle normal podcast yerine video podcast şekilde göreceğiz. Etkinlik, saati geldiğinde resmî Xbox YouTube hesabından yada diğer podcast platformlarından yayımlanacak.

Xbox patronunun geçen hafta yaptığı duyuru şöyleydi:

Starfield, Hi-Fi Rush ve Sea of Thieves bunungibi eserlerin PlayStation ve Nintendo’ya gelebileceği iddiaları masadaydı

xbox oyunlarına çoklu platform desteği gelebilir

İddialar, Xbox ekibinin çoklu platform desteği için üzerinde çalıştığı oyunların başında Starfield’ın geldiğini ve PlayStation 5 için de yayımlanabileceğini göstermişti. Ayrıca Hi-Fi Rush ve Sea of ​​Thieves bugibi yapımlar da masadaydı. Hatta bu oyunlar için desteğin sırf PlayStation 5’ten ibaret olmayacağı, Nintendo Switch sürümleri için de çalışmaların devam ettiği konuşuluyordu.

PlayStation ile Xbox ekosistemlerindeki özel oyun savaşının kazananının Sony olduğu zaten uzun süredir isimlendirilen bir şey. Microsoft, bu darboğazdan kurtulmak için böyle bir şey planlaıyor olabilir. Eğer iddialar gerçekleşirse Xbox özel oyunu diye bir şey kalmama ihtimali var. Ancak oyunların daha çok ekosistemde daha fazla oyuncuya ulaşması, daha çok satış anlamına da kazanç. Bir başka deyişle Microsoft, para kazanmak için ya Xbox satışlarına güvenecek ya da Game Pass ve oyun satışlarına ağırlık vermeyi de planlıyor olabilmektedir. Tüm bu soruların yanıtını perşembe günü alacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir